Οι φοιτητές του πρώην Τμήματος Μουσειολογίας καλούνται να συμμετάσχουν σε εκπαιδευτική επίσκεψη στο Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών την Τρίτη 18/10/2022 και ώρα 12:30, στο πλαίσιο της οποίας θα παρακολουθήσουν εισήγηση από την Διευθύντρια του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας κυρία Θεολόγη-Γκούτη.

Η κυρία Θεολόγη-Γκούτη είναι μέλος του ICOM, ιδρυτικό μέλος της Επιτροπής Πανεπιστημιακών Μουσείων UMAC- ICOM, πρόεδρος και γραμματέας του CIDOC- ICOM, καθώς και μέλος του TICCIH. Πρόσφατα, με διάταγμα της πρωθυπουργού της Γαλλικής Δημοκρατίας, χρίστηκε Chevalier dans l’ Ordre des Palmes académiques για την προσφορά της στον πολιτισμό και τις επιστήμες.

Μετά την εισήγηση θα ακολουθήσει συζήτηση με τους φοιτητές.

Οι φοιτητές παρακαλούνται να βρίσκονται στον χώρο του Μουσείου Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου Πατρών στις 12:20.